20 Kasım 2013 Çarşamba

LEOPAR BAŞLI BLUZ VE UÇAK


Hastalıktan kurtulur kurtulmaz soluğu hemen makinenin başında aldım.Geç bile kaldım zaten :)
İlk işim burada paylaştığım deri kollu siyah jarse bluzdan bir tane daha dikmek oldu.Hediye gelen kumaşların arasında  kırmızının  üzerinde  kocaman bir leopar başı vardı.Kumaş çok frapan geldi gözüme bu şekilde kullanmak istemedim.Leoparın kafasını kesip diktiğim siyah jarsenin üzerine Güterman kumaş yapıştırıcısıyla yapıştırdım.       Kollarını özellikle deri yaptım  çünkü en kısa zamanda altında deri etek veye pantolon dikmeyi düşünüyorum.               Sanırım artık insanların aklına Yasemin Uzunoğlu denince şöyle bir kare gelecek :)
Eşimde böyle düşündüğü için geçen hafta beni özellikle yırtıcı hayvanların  bulunduğu  Antalyadaki hayvanat bahçesine götürdü.Kaplan ve aslanlar çok daha tepede daha önce o kadar yürüyememiştik. Gerçekten çok korkunç ve soğuk bir hayvan kumaş olarak tercih ederim :)                     Leopar kapaklı  çanta burada  vardı.Dikip çok severek kullandığım çantalarımdan biri.Bugün okulda Nazın göster ve anlat günü.Bizde evden benim bir zamanlar benimde içinde bulunduğum maket bir uçağı götürdük.Öğretmeni kameraya alacağı için sunumumuza çok çalıştık :) Bu arada Nazın öğretmenine öğretmenler günü için güzel bir hediye hazırladık. Kumaşı Naz seçti ben diktim .
Siz bu postu okurken bende eşimle kızıma takım gri iki  triko dikiyor olucam.Bu sefer anne kız takımın yerini baba kız alıyor .
                                                               

15 yorum:

 1. Güterman yapıştırıcı harika birşey ben de kullandım etek ucu için, aplike için gayet pratik. Bluzun de güzel olmuş eline sağlık, geçmiş olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim Ebru , bende gütermanı derilerde çok kullanıyorum gerçekten süper :)

   Sil
 2. Çok güzel olmuş bayıldım :) güle güle giyin :) leopar esprinize de çok güldüm :)

  YanıtlaSil
 3. Merakla bekliyorum.baba kiz kombinini :)

  YanıtlaSil
 4. hülya öztürk20 Kasım 2013 23:40

  Bu tarz dikişlerde nasıl deri kullanılmalı?Hangi deriden alacağımızı yazarsanız sevinirm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben likralı ince kumaş görünümlü derileri tercih ediyorum

   Sil
 5. Evet böyle daha güzel olmuş ellerine sağlık...baba kız takımını ve öğretmen bluzunu de merakla bekliyoruz fotolarını :) Uçağınızda güzelmiş okulda çocukların dikkatini çeker :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yalnız öğretmen bluzu değil öğretmen çantası .)

   Sil
  2. :)) Tamam canım çanta olduğunu yazmamışsın ben bluz sandım.İyi düşünmüşün çantayı öğretmenlerin çok sık kullandıkları ndan :)

   Sil
 6. deseni siyah kumaşa aplike yapmak süper fikir, çok yakışmış. baba-kız takımını da merakla bekliyorum!

  YanıtlaSil
 7. Ay ben de çok beğendiimm..

  YanıtlaSil