4 Nisan 2016 Pazartesi

Anne Gömleğinden Geri Dönüşüm


Uzun zamandır dolabımda duran , göğüs ve kol kısmındaki kasmadan dolayı sadece bir kere giyebildiğim denim gömleğimi geçtiğimiz günlerde  Naz ' a değerlendirmeye karar  verdim . Yine tam bir ''geri dönüşüm işi ''  oldu  .                                       Detaylara gelmeden önce birde eski halini üzerimde görün istedim .
    Gömleği masaya yatırıp tüm dikiş yerlerinden kestim . Sadece yaka ve ceplere dokunmadım . Boydan kısaltıp , yanlardan içeri girip Nazın üzerine göre daralttım .
Benide rahatsız eden bu kol kalıbını komple değiştirip , Nazın kendi kol kalıbına uygun olarak  kesip , düzeltmeler yaptım  . Beni en çok uğraştıran bu kol evi oldu zaten  .Ara ara oluşan yamukluklara rağmen kol altından da baya bir daraltmayı başardım . Kol boyunu çok uzun bırakmadan kapri kol yaptım . Tabi bu arada Naz' ın isyan çığlıkları içinde  baya bir prova yaptık .
                                                                  Hafta sonu ise büyük bir keyifle takım olarak gezdik :)


                                                                                 Sevgiler  :)

                                                                instagram/ yasemin_uzunoglu

5 yorum:

 1. çok şeker olmuş Naz'a.. ellerinize sağlık Naz kuzusu güzel günlerde eskitsin inşallah..
  sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel bir geri dönüşüm olmuş. Bende genellikle eş gömleğinden kendime tunikler yaparım. Ama senin bu geri dönüşümünden sonra kendi kendime ''acaba eşimin gömleklerinden oğullarıma gömlek mi yapsam'' diye bir söylendim :))

  YanıtlaSil
 3. Etek ucundan çıkan kısmı herhangi bir tshirt un etek ucuna ekleyebilirsiniz. çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil