22 Ağustos 2016 Pazartesi

Doğru Güneş Kremi ve Turuncukasa


Biz bayanların ortak sorunlarından biride cildimizi korumak ve doğru güneş kremi  seçimidir.  Ne yazık ki bir çoğumuz güneş kremini doğru kullanamamakla beraber lüzumsuz olarak görmekte ve gereken önemi vermemekteyiz. Oysaki uzun süre güneşin  zararlı ışınlarına  maruz kalan cildimizin aldığı hasar o kadar derinki. Cilt kanserinden  korunmanın en önemli yollarından biri de güneşin etkilerinden korunabilmektir.  Güneşe çıkmadan yaklaşık yarım saat önce güneşten koruyucu krem sürün. Krem bu süre içerisinde. cilde yayılır ve etkisini gösterir . Terleme , yıkanma , yüzme sonrasında yenilemek gerekir.En az 30 gram krem kullanmanız gerekecektir. Yanınızda götüreceğiniz krem miktarını buna göre ayarlayın.  Bu yaz yine güneş kremi araştırması yaparken turunkasadaki  ürünler dikkatimi çekti. Çok beyaz ve alerjik bir tenim olduğu için yüksek faktörlü  bir  krem tercih ettim.  Ürünlere bakmanızı tavsiye ederim ayrıca fiyatlarıda şu an da piyasanın oldukça altında. 
Turuncukasada  bebek ve çocuk cildi için de uygun bir çok güneş kremi bulabilirsiniz. Bu ürün benim kızım için yaz başı seçtiklerimden.    Unutmayalım ki onların ciltleri bizimkinden çok daha hassas. 


Herkesin bildiği ama benim yinede altını önemle çizmek istediğim  bir konuda :
Güneşlenmek için doğru zamanı seçin , sabah 10.00 öğleden sonra 16.00 arası güneşe çıkmaktan kaçının. 

Güneşten korunmayı sadece tatilde güneşlenirken değil yaz , kış alışkanlık haline getirmeli ve özellikle çocuklarımıza da öğretmeliyiz. 

 Her zaman gölgeyi tercih edin . Gölgede kalmak güneşten korunmanın en iyi yöntemlerinden biridir.                                                             İyi tatiller  , keyifli günler  :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder