10 Eylül 2017 Pazar

DİKTİKLERİM : Puantıyeli Ceket Ve Pratik Ceket Astarlama

 Kapüşonlu ceketler , sweatshirtler  , kabanlar çocukluğumdan beri giymekten bıkmadığım  her fırsatta da dikip giymekten büyük bir keyif aldığım ender modellerden biridir. Hele puantiye giymenin mutluğu ... Bir de kapüşonlu  ile birleşirse tadından yenmez :)Bu seferki ceketim dalgıç  bir kumaştan ,astarlı olarak dikildi.  Kalıp bilgisi yine veremiyorum çünkü bu da benim beden kalıbımdan çıkarılmış pratik bir kalıptan çıktı .  Fermuar , pens vb. detaylar yok.
            İçe dönme payını kumaşı biçerken beraberinde veriyorum  daha önceki dikişlerimde de hep vardı.
                               Astarlı kapüşon dikimi  ve birleştirmesini  bu yazıma  bakarak daha net anlayabilirsiniz. Astarlık olarak yarı saten , likralı bir kumaş kullandım. Ben astar seçiminde  kalın , esnemeyen kumaşlardan uzak duruyorum.   Astarlık çok ince penyeler ise her zaman favorim . Astarımın kalıbıda puantiyeli ceketim ile aynı .
 Her iki ceketin iç dikişleri birbirine bakacak şekilde  kumaşı yerleştirdim , kaymaması için ara ara iğne ile tutturdum.                                                                                Kolun yerleşimi .

                                                                                             Etek ucu                          
                                                  Ben astarı içine alıp dikmeyi tercih ettim .
                                          Bu sonbahar yine çok sık giyeceğim bir ceketim daha oldu  .Bu aralar birde gül aplikeli kapüşonlu modellere ilgi duymaya başladım. Aplikeleri geçen çarşıya çıktığımda baya bir almıştım en kısa zamanda  bu modellerden
birini dikeceğim.  
 

                                           İlham kaynağım olarak  bu siteyi  gösterebilirim.ceket /  ben diktim
İlham kaynağı / BURADAN
 
 
 
 
 
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder