19 Haziran 2014 Perşembe

İKİ ELBİSE VE BAYKUMAŞ

Antalya da hava artık gündüz dışarı çıkamayacak kadar sıcak hele öğle vakti mecbur kalmadıkça hiç bir yere gitmemeye çalışıyorum , yavaştan bastıran nem ve kavurucu sıcak daha şimdiden bu derecede ise önümüzdeki ayları düşünemiyorum . Nazın ana okul kayıtları olmasaydı çoktan kaçmıştık bir yerlere :) 


Kışın üzerimden çıkarmadığım kloş elbiseler yazında  burada en büyük kurtarıcım oluyor. Nazda bu  tarz elbiselerle rahat ettiği için sürekli  aynı  modellere yöneliyorum. Baykumaştan gelen ince dalgıç tarzı bu neon kumaşı daha önce bir kaç yerde daha  kullanmıştım .Kalan son parçayla da yine Naza iki parçalı bir elbise diktim . Üst  beyaz penye hazır boyunu kısaltıp üzerine kloş eteğin kumaşından kalp aplike kesip makineyle diktim. Alt eteği yine üst parçayla düz dikişle birleştirdim . Aynı penyeden bir kaç tane daha aldım . Bir sonraki elbise dikiminde alt parça olarak bu seferde tülden fırfırlar yapıp tütü tarzında bir şeyler yapmayı düşünüyorum .

                             Bu kloş elbisemi geçen yaz ağustos ayında Ayvalıkta dikmiştim .Buradan bakabilirsiniz.                                                 İyikide  dikmişim diyorum çünkü çok severek giyiyorum :)
                                                                      Naz neon kalpli elbise -  ben diktim / BAYKUMAŞ
                                                                      siyah puantiyeli kloş elbise - ben diktim  

                                                                 SEVGİLER  :)


4 yorum:

  1. Cok güzel ellerinize saglik pratik giyimli ve cok hos kizinizida Allah nazarlardan saklasin pek bi tatli:)

    YanıtlaSil
  2. ikisi de çok hoş. ellerine sağlık...

    YanıtlaSil