19 Ağustos 2015 Çarşamba

Fiyonklu Yastık Ve Kapı Süsü Yapımı

Şu sıralar yastık dikimi , ahşap boyama  ve kapı süsü yapımı derken ev dekorasyonuna iyice sardım . En keyifli yanı sıra dikişten farklı olarak tüm bu çalışmaları Nazla beraber eğlenerek yapmamız. Arada bir küçük anlaşmazlıklar yaşasakta orta yolu bir şekilde buluyoruz :)


 Bir önceki yazımda bahsettiğim yastıklara son olarak birde fiyonklu kalp yastık eklendi .Naz moru çok sevdiği için baykumaşın yarı saten olan bu kumaşını kullandım . Aynı kumaşı daha önce burada kostüm dikiminde de kullanmıştım .İlk olarak istediğim ebatlardaki kalp kalıbını kumaşa yatırıp kestim .Köşelerini makinede birleştirip içini kumaş kırpıklarıyla doldurdum .                                                           Son olarak yastık üzerine birde fiyonk yaptım .


                    Yastık yapımında kumaş kırpma kısmı Naz' a ait özellikle belirtmek istedim :)


        Kapı süsü yapımı için özel hiçbir malzeme almadım sadece evde olan artık kumaşları kullandım. 


Kapı simidi için  bir pasta tabağını kalıp olarak kullandım . Bu tarz süslerde genelde bombeli strafor kullanılırken ben kalın bir karton tercih ettim .


               Pudra pembesi olan bu tok kumaşı tüm halkaya doladım .


 Çeşitli keçe harf  ve  tülün yanı sıra Nazın bebeklik yumuşak oyuncaklarını da kullandım . Zaten bu oyuncakları bir gün gelir işime yarar düşüncesiyle  saklamıştım .


Tüm bu süslemelerde  gutermann kumaş yapıştırıcısı   kullandım .  Gerçekten çok kuvvetli bir yapıştırıcı kullanmak isteyenlere özelikle tavsiye edebilirim :)
4 yorum:

  1. çok güzel olmuşlar. NAZ'IN VE SENİNİ ELLERİNE SAĞLIK....

    YanıtlaSil
  2. Analı kızlı maşallah size, döktürmüşünüz cicileri. Çok güzel olmuşlar elinize sağlık :)

    YanıtlaSil
  3. Hepsi cıvıl cıvıl zevkli çalışmalar olmuş.Tabi bunda nazın etkisi çok.Muhabbetiniz neşeniz bol olsun. Sevgiler.

    YanıtlaSil