7 Mart 2014 Cuma

ZIMBA MAKİNESİ KULLANIMI

Zımba makinemi babam bir buçuk sene önce Eminönünden yanında değişik aparatlarıyla beraber yaklaşık 100 tl ye almıştı. İlk zamanlar bende çok zorlanmıştım ama şimdi özellikle deri çanta dikimi ve süslemesinde elim ayağım oldu diyebilirim .                   Çok farklı zımba ve çeşitleri var ama ben en sık olarak bombeli yuvarlak zımbaları kullanıyorum.                                            Arka kısmı ise fotoğraftaki gibi sivri.                                        Makineye yerleştirirken sivri kısmı alta koyuyoruz.                        Bombeli olan tarafı ise yukarıdaki bölmeye beyaz kısmın içine yerleştiriyoruz.                                                                    Elimizle sabitliyoruz.
                                      Kullanmak istediğimiz deriyi yerleştiriyoruz.                                                Biraz kuvvetli olarak kolu bastırıyoruz.                                                           Zımbanın önden görünüşüVe arka kısmı ..
Zımba makinesini normal kumaşlarda kullanmak isterseniz  kumaşınızın altına yine ince bir deri koymanız gerekiyor aksi halde zımba tam olarak tutmuyor , sivri kısmı kırılıyor.

Kolay gelsin....


8 yorum:

 1. çok güzel anlatmışınız emeğinize sağlık ...
  http://derytuna.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 2. insanlara faydalı olan kimseler her zaman için takdir edilmesi gereken kimselerdir o açıdan bu tarz paylaşımlar için sizi takdir ediyorum. Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. Serap ve Aycan hanım çok teşekkür ederim sevgiler ikininize de :)))

   Sil
 4. ÇOK GÜZEL VE YARARLI BİR PAYLAŞIM OLMUŞ. bEN İLK KEZ BİR ZIMBA MAKİNESİ GÖRDÜM

  YanıtlaSil
 5. bir şey sorabilir miyim bende bu makınadan var fakat kalıp kalıp değişiyor düğme için kalıbım vardı sivri zımbayla bombeli zımbanın kalıbı farklı mı ?

  YanıtlaSil